Zobacz nowe serwisy Kulturalnej Polski!
Streszczenia, opracowania lektur

Estetyka i życie praktyczne

Konstanty Ildefons Gałczyński


Szanowny Panie Redaktorze!

Estetyka i życie praktyczne
W książce "Wulkan Pomysłów dla Azji i Europy - Polskiej Publiczności zamiast Kwiatów Ofiarowany", pióra nieodżałowanej pamięci Jerzego Warcabowicza, znajdujemy szereg interesujących sugestii, które, jak mniemam, i w naszych czasach mogłyby znaleźć zastosowanie. Np.:

Chore kanarki
Chore kanarki najlepiej leczy się mocną czarną kawą, po łyżeczce do dzióbka co kwadrans. Przy chorobach zakaźnych należy przede wszystkim kanarka ogolić. W wypadkach stwierdzonej symulacji bicie kanarków za pomocą specjalnej pałeczki daje znakomite rezultaty.

Pomidory
Te szlachetne ziemiopłody nadają się nie tylko do spożywania w zupie, w postaci sosu lub sałatki. Delikatnie obrane z zewnętrznej skórki i dokładnie wysuszone przemieniają się w tzw. proszek pomidorowy, który znakomicie nadaje się do posypywania podłóg, stołów, a nawet mniejszych walizek. Proszek pomidorowy jest bezwonny i całkowicie dla organizmu nieszkodliwy. Zmiata się i ściera z łatwością, nie pozostawiając żadnych śladów.

Dziury na spodniach
Dziurawe spodnie najlepiej wyrzucić. Gdyby w związku z tym zaistniała całkowita niemożność wyjścia na miasto z uwagi na moralność publiczną, wiedz, że wielomiesięczne przebywanie w domu wyjdzie ci tylko na dobre. Cisza i słodycz ukoją cię przyjazny stosunek domowników rychło pozwoli ci zapomnieć, że chodzisz tylko w marynarce. Czas zużyjesz na samokształcenie i przebudowę swojego charakteru oraz ustrzeżesz się od różnych pokus, od których aż roi się świat dzisiejszy. Nabolałe dziurami spodnie można również zostawić samym sobie. Czas - najlepszy lekarz.

Głowopukacz, czyli głowopukawka
Jest to, jak z samej nazwy wynika, przyrząd do pukania się w głowę. Chętne używanie głowopukacza ustrzegłoby ludzkość od niejednego szaleństwa.

Suszone śliwki
Suszone śliwki należy najprzód namoczyć, po namoczeniu wysuszyć, po czym znów namoczyć i tak mniej więcej do stu razy. Zajęcie to nikomu ani ujmy, ani krzywdy nie przynosi, a nawet, powiedziałbym, kształci wolę.
* * *

Łóżk. Afrodyty. Ważn. Dla samotn.
Staruszk. Mechani. Gwaranc. Wszystk.
Złudź. Młod. Odnalez.
Opis wraz z planem przesyłam w zalakowanej kopercie.

Uniwersalna szczotka
Po dokładnym sprzątnięciu apartamentu przymocowujemy ją do kapelusza i wychodzimy na miasto. Rozśmieszając tego rodzaju elementem dekoracyjnym niejednego smutnego przechodnia, wprowadzamy tanim kosztem odprężenie do atmosfery, a jednocześnie zwiększamy potencjał radości istnienia.

Chwiejące się nogi przy stołach
Odrzynać lub odłamywać. Podtrzymywanie chwiejącego się stołu ręką lub brzuchem wyrabia cierpliwość i mięśnie. Karakuliambro

strona:   - 1 -  - 2 - 


Drukuj  Wersja do druku     Wylij  Wyślij znajomemu


Komentarze
artykuł / utwór: Estetyka i życie praktyczne
Dodaj komentarz


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 


Menu:

Cytaty, sentencje

Linki:
Adam Asnyk
Adam Mickiewicz
W pustyni i w puszczy
Iliada
Inny świat
Jądro ciemności   

.:: top ::.
Copyright galczynski.kulturalna.com
Wydawca: Olsztyńskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych - Kulturalna Polska
współpracaautorzykontakt