Zobacz nowe serwisy Kulturalnej Polski!
Streszczenia, opracowania lektur

Nowy sennik egipski

Konstanty Ildefons Gałczyński


Szanowny Obywatelu Redaktorze!

Nowy sennik egipski
W chwilach wolnych od pracy społecznej, życia towarzyskiego, życia wewnętrznego, działalności charytatywnej, lekcji fechtunku, kłótni z rodziną i medytacji nocnych na tematy dowolne - opracowałem maleńkie dziełko pod rewelacyjnym tytułem powyższym, z którego to dziełka wyimki przytaczam z pietyzmem poniżej:

A.
ANTONI, gdy śni się, otrzymasz obraźliwy list od Franciszki. ABRAKADABRĘ widzieć - zamęt w życiu zmysłowym. AKUKU! słyszeć przez sen - dni twoje są policzone. Najlepiej nazajutrz w ogóle nie wstawać z łóżka. Popijać lekką kawę. Świecę zapalić.

B.
BĄCZYŃSKIEGO spotkać we śnie ogolonego - dostaniesz nagrodę w "Przekroju". Nie ogolonego - spadniesz w teatrze z galerii. BOCZEK jeść z chrzanem-wstąpisz do klasztoru. Bez chrzanu-żadna przyjemność. BUDRYSÓW widzieć trzech-wygrasz na loterii. Pamiętaj, żeby numer kończył się na trzy ósemki! BULWĘ przenikliwie badać-dostąpisz zaszczytu. BIMBUSIEM słodkim jeżeli nazwie cię kobieta we śnie - umrzesz bezdzietny.

C.
CZESAĆ lamparta na schodach - nieporozumienie w pralni.

Ć
ĆMIĆ bez skrupułów - unikaj ulic zaczynających się na "ć". ĆPAĆ - dobra nowina.

D.
DIONIZEMU tatuaż robić-zdechnie ci ukochany piesek. DĄB podlewać, śpiewając-konflikt z przedstawicielem władzy. DOMARADZKIEGO szczypać - nieszczęście.

E.
ESENCJI octowej we śnie cztery beczki widzieć - w życiu twoim znowu zapanuje harmonia. EMILIĘ Dudałło we śnie pastella malować - zmysły twoje niebawem przebudzą się i znowu będziesz ulubieńcem pici pięknej. ESY-FLORESY laską w powietrzu kreślić - wyjedziesz do Paryża. ERYKA Lipińskiego na nieboskłonie w postaci jutrzenki oglądać - reszta życia upłynie ci spokojnie przy lekturze "Szpilek".

F.
FIKAĆ koziołki na kanapie - pogrzeb przyjaciela zakończony skandalem. FUSY od kawy w nadmiernej ilości w sposób niepohamowany spożywać-rozstrój żołądka. FIGĘ moczyć w benzynie - w najbliższych dniach sam padniesz ofiarą własnych głupich pomysłów. FARTUCH. Zaglądać pod. - Narazisz się na inwektywy ze strony pracowitego kowala.

G.
GAŁCZYŃSKIEGO przy świecach czytać - dostaniesz obłędu. GĘŚ ZIELONA z "Przekroju" do albumu ukochanej(ego) fiołkowym atramentem wpisywać - spodziewaj się lada dzień ogromnej sumy pieniędzy.

H.
HAMAK połknąć. Jest to tzw. sen proroczo-ostrzegawczy, który przypomina snobiorcy, że przed każdą decyzją życiową należy zastanowić się głęboko. Karakuliambro
Konstanty Ildefons Gałczyński
1947Drukuj  Wersja do druku     Wylij  Wyślij znajomemu


Komentarze
artykuł / utwór: Nowy sennik egipski
Dodaj komentarz


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 


Menu:

Cytaty, sentencje

Linki:
Adam Asnyk
Adam Mickiewicz
W pustyni i w puszczy
Iliada
Inny świat
Jądro ciemności   

.:: top ::.
Copyright galczynski.kulturalna.com
Wydawca: Olsztyńskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych - Kulturalna Polska
współpracaautorzykontakt