Zobacz nowe serwisy Kulturalnej Polski!
Streszczenia, opracowania lektur

Straszne dzieci

Konstanty Ildefons Gałczyński


Szanowny Obywatelu Redaktorze!

Straszne dzieci

Przykład I
Akurat przed tygodniem Ulica Epinalska 18 m 34 Mieszkanie państwa Zommskich Zimno. Babcia Zomińska do wnuczki Zomińskiej. - Po prostu zamarzam. Wnuczka Zomińska. - Niech babcia fiknie parę koziołków, zaraz babci cieplej będzie Rezultat Apopleksja babci na skutek koziołków.

Przykład II
14-letni Hubert R wyszedł z domu i nie wrócił Po tygodniu znaleziono go w apartamentach pewnt.) aktorki Aktorka tłumaczyła się, ze Hubert zrobił na me) wrażenie dojrzałego człowieka, ponieważ miał świetnie przyklęknę wąsy i brodę A przecież niemożliwe. Panie Redaktorze, zęby stara aktorka nie znała się na trikach charakteryzacyjnych!

Przykład III
Jean Duval, znany francuski poeta, ruralista sentymentalny, został doprowadzony do ro/stro)u nerwowego przez grupę dzieci szkolnych, które systematycznie, z nieopisanym okrucieństwem wyszydzały jego wiersze i prozę.

Przykład IV
W mieście Red Tape (Australia) dziewięcioletnia Margaret Lawson mimo najlepszego przykładu ze strony bogobojnych rod/iców (o)ciec jest pastorem i kierownikiem lokalnej Ligi Wstrzemięźliwości Tytoniowej) kłamie od rana do wieczora, oszukuje koleżanki i znęca się nad zwierzętami,

Przykład V
W nowojorskiej klinice położniczej "Stork Merry Stork" niemowlęta, rzekomo wskutek zbyt małych przydziałów, podniosły otwarty bunt, wspólnymi siłami pobiły naczelnego lekarza i podczas silnego mrozu wyszły na ulicę, przeziębiając się śmiertelnie. Bez komentarzy.

Przykład VI
Basia Ó, córka bibliotekarza, człowieka ogólnie szanowanego w sferach naukowych i artystycznych, namówiła podstępnie swego ojca do wystąpienia na Koncercie Wokalno-Charytatywnym w charakterze tak zwanego magika-prestidigitatora, ojcu sztuki nie udały się i wyżej wymieniony został pobity a kwaśne jabłko przez publiczność, tracąc w ten sposób zdolność do pracy

Przykład VII
Hieronim Bożuchowski, dziesięcioletni cynik, oświadczył przerażonym rodzicom, że ma zupełnie inny światopogląd, zmienił nazwisko na Kozubski i wyprowadził się z domu.

Przykład VIII
Tylko do wiadomości Redakcji.

Przykład IX
Miecio Ryba, syn zasłużonego trębacza z Wieży Mariackiej, dolał ojcu przed występem spirytusu denaturowanego do porcelanowej filiżanki z herbatą, w związku z czym nieszczęsny ojciec przez szereg godzin wygrywał zamiast tradycyjnego hejnału nieprzyzwoitą piosenkę "Wszystkie rybki śpią w jeziorze".
*

Przykładów takich mógłbym niestety podać jeszcze setki. Karakuliambro
Konstanty Ildefons Gałczyński

strona:   - 1 -  - 2 - 


Drukuj  Wersja do druku     Wylij  Wyślij znajomemu


Komentarze
artykuł / utwór: Straszne dzieci
Dodaj komentarz


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 


Menu:

Cytaty, sentencje

Linki:
Adam Asnyk
Adam Mickiewicz
W pustyni i w puszczy
Iliada
Inny świat
Jądro ciemności   

.:: top ::.
Copyright galczynski.kulturalna.com
Wydawca: Olsztyńskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych - Kulturalna Polska
współpracaautorzykontakt