Zobacz nowe serwisy Kulturalnej Polski!
Streszczenia, opracowania lektur

Estetyka i życie praktyczne

Konstanty Ildefons Gałczyński


Szanowny Panie Redaktorze!


Estetyka i życie praktyczne
W książce "Wulkan pomysłów dla Azji i Europy - Polskiej Publiczności zamiast Kwiatów Ofiarowany", pióra nieodżałowanej pamięci Jerzego Warcabowicza, znajdujemy szereg interesujących sugestii, które, jak mniemam, i w naszych czasach mogłyby znaleźć zastosowanie. Np.

CHORE KANARKI
Chore kanarki najlepiej leczy się mocną czarną kawą, po łyżeczce do dzióbka co kwadrans. Przy chorobach zakaźnych należy przede wszystkim kanarka ogolić. W wypadku stwierdzonej symulacji bicie kanarków za pomocą specjalnej pałeczki daje znakomite rezultaty.

POMIDORY
Te szlachetne ziemiopłody nadają się nie tylko do spożywania w zupie, w postaci sosu lub sałatki. Delikatnie obrane z zewnętrznej skórki i dokładnie wysuszone przemieniaiją się w tzw. proszek pomidorowy, który znakomicie nadaje się do posypywania podłóg, stołów, a nawet mniejszych walizek. Proszek pomidorowy jest bezwonny i całkowicie dla organizmu nieszkodliwy. Zmiata się i ściera z łatwością, nie pozostawiając żadnych śladów.

DZIURY NA SPODNIACH
Dziurawe spodnie najlepiej wyrzucić. Gdyby w związku z tym zaistniała całkowita niemożność wyjścia na miasto z uwagi na moralność publiczną, wiedz, że wielomiesięczne przebywanie w domu wyjdzie ci tylko na dobre. Cisza i słodycz ukoją cię, przyjazny stosunek domowników rychło pozwoli ci zapomnieć, że chodzisz tylko w marynarce. Czas zużujesz na samokształcenie i przebudowę swojego charakteru oraz ustrzeżesz się od różnych pokus, od których aż roi się świat dzisiejszy. Nabolałe dziurami spodnie można również zostawić samym sobie. Czas - najlepszy lekarz.

GŁOWOPUKACZ, CZYLI GŁOWOPUKAWKA
Jest to, jak z samej nazwy wynika, przyrząd do pukania się w głowę. Chętne używanie głowopukacza ustrzegłoby ludzkość od niejednego szaleństwa.

SUSZONE ŚLIWKI
Suszone śliwki należy najprzód namoczyć, po namoczeniu wysuszyć, po czym znowu namoczyć i tak mniej więcej. Zajęcie to nikomu ani ujmy, ani krzywdy nie przynosi, a nawet, powiedziałbym, kształci wolę.

ŁÓŻK. AFRODYTY. WAŻN. DLA SAMOTN.
STARUSZK. MECHANI. GWARANC.
WSZYSTK. ZŁUDZ. MŁOD. ODNALEZ.

Opis z planem przesyłam w zalakowanej kopercie.

UNIWERSALNA SZCZOTKA
Po dokładnym sprzątnięciu apartamentu przymocowujemy ją do kapelusza i wychodzimy na miasto. Rozśmieszając tego rodzaju elementem dekoracyjnym niejednego smutnego przechodnia, wprowadzamy tanim kosztem potencjał radości istnienia.

CHWIEJĄCE SIĘ NOGI PRZY STOŁACH
Odrzynać lub odłamywać. Podtrzymywanie chwiejącego się stołu ręką lub brzuchem wyrabia cierpliwość i mięśnie. Karakuliambro

strona:   - 1 -  - 2 - 


Drukuj  Wersja do druku     Wylij  Wyślij znajomemu


Komentarze
artykuł / utwór: Estetyka i życie praktyczne
Dodaj komentarz


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 


Menu:

Cytaty, sentencje

Linki:
Adam Asnyk
Adam Mickiewicz
W pustyni i w puszczy
Iliada
Inny świat
Jądro ciemności   

.:: top ::.
Copyright galczynski.kulturalna.com
Wydawca: Olsztyńskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych - Kulturalna Polska
współpracaautorzykontakt